Анђели и људи радују се данас у величанственом храму у Прогару који је огледало душе верног народа у питомом сремском селу.

У славу Божју и заштитника цркве, Светог архангела Гаврила, верни су се са својим свештеником, старешином цркве, оцем Браниславом Јовановићем, трудили да им црква буде украшена унутра, са уређеном фасадом и портом коју краси и парохијска сала са летњиковцем.

У плану је замена прозора на цркви од наредне недеље. Како је предвиђено урадиће се нови под цркве која ове године пуни 231. годину.

Торжественом Литургијом у недељу 26. јула 2020. г. началствовао је јереј Перица Влаинић, парох јаковачки уз саслужење пароха добановачког јереја Бојана Весића и домаћина, оца Бранислава Јовановића.

Молитвено је Литургији присуствовао протојереј-ставрофор Слободан Радојчић Архијерејски намесник земунски, док су се после одслужене Литургије у својим храмовима, слави храма придружили протојереј-ставрофор Драган Гвозденовић, старешина бољевачке цркве Свете Петке и јереј Немања Бошковић, старешина бечменске цркве Светог Саве.

Архангела Гаврила хвалимо у песмама, по други пут му приређујући празнични сабор. Ангелским гласовима појао је јаковачки црквени хор „Свети Стефан Дечански“ под руководством диригентице Миле Марковић.

После троструког опхода око храма и помена упокојенима, отац Перица је пререзао славски колач који је небеском покровитељу цркве, Архангелу Гаврилу, принела породица Савић.

Празничну проповед произнео је отац Перица, казујући о Благовеснику нашег спасења, великом слуги Божјем, и радостоносном посланику к Пречистој Дјеви Марији.