Сећајући се блажене успомене и дивног примера богољубља дивнога међу светима деспота Стефана и Јелене Штиљановић, свештенство српског православног архијерејског намесништва шидског прославило је своју крсну славу. У понедељак 17.октобра 2016.године у храму Светог Пророка Илије у Илинцима, Његово Преосвештенство Еписком сремски Господин Василије служио је Свету архијерејску Литургију. Заједници тела Христовог саслуживали су протојереј-ставрофор Ђорђе Воларевић, парох у пензији, протојереј Драган Милић, парох ердевички, јереј Зоран Угрешић, парох шидски, јереј Младен Шобот,свештеник епархије шабачке, ђакони Бранислав Ристић и Гостимир Душанић. Овој Литургијској радости значајно су допринели и они најмађи, ученици веронауке, предвођени својим вероучитељем Ненадом Србљанином. Они су заједничким гласом певали причасну химну и славили име Божије. После Светог Причешћа Епископ се обратио сабраном народу и бираним речима их подсетио на славне узоре наше прошлости и позвао их да следе пример Светог живота деспота Стефана и Јелене Штиљановић. Кроз пример светих супружника он је охрабрио верне да чувају светињу брака и да витешки подносе тегобу садашњег живота.

После Свете архијерејске Литургије, старањем домаћина јереја Бориса Фајфрића била је уприличена трпеза љубави за сво свештенство и сав верни народ.

Вероучитељи ђакон Гостимир Душаић и Никола Лукић