Моровићу месту столовања Св.Стефана и Јелене Штиљановић,ове године је прослављена Слава Архијерејског Намесништва шидског.Наиме,у навечерју празника Празничним Бденијем, а 17. октобра 2017. године Светом Литургијом, свештенство Архијерејског Намесништва шидског на челу са Архијерејским Намесником шидским протојерејем ставрофором Радомиром Мишићем и верним народом окупљени око Свете Чаше молитвено су се обраћали Патронима и Заштитницима ових крајева.Светом Литургијом је началствовао протојереј Никола Пробојчић парох вишњићевачки а саслуживали су јереј Ђорђе Марић парох шидски,јереј Бранислав Лукић парох бингулски и ђакон Бранислав Ристић из Ердевика.Надахнутом беседом на Светој Литургији честитајући Славу, присутнима обратио се протојереј ставрофор Зоран Јагодић парох шидски.Говорећи о животу ових великих Угодника Божијих који су “као и свуда до сада,уклањали од народа сваки терет и чинили многа добра ,трудили се да живе у страху Божијем” Прота Зоран је говорио колико смо и ми данас позвани на врлински живот…..После Свете Литургије пререзан је славски колач и одржан је парастос свим упокојеним Свештенослужитељима у Архијерејском Намесништву шидском.Домаћин ове Славе Прота Милорад Душанић дугогодишњи парох моровићки, потрудио се да отвореног срца и као пример Пастира Цркве Христове окупи Братију Свештенике,Вероучитеље и верни народ . Својом несебичном љубављу заједно са својом породицом Прота Милорад је после Свете Литургије уприличио Трпезу Љубави за све присутне.

Јереј Милан Пршић,парох шидски