Данас, 7. јуна, у Владичанском двору, у Сремским Карловцима, одржава се скуп радио емитера СПЦ, у организацији Радија епархије сремске, „Српског Сиона“. Скупу ће присуствовати представници:

Радија „Слово љубве“ из Архиепископије београдско-карловачке, Радија „Светигоре“  Митрополије црногорско-приморске, Радија „Беседе“  Епархије бачке, затим представници „Славословља“ из Суботице,  „Благовесника“  из Сомбора, Радија „Милешеве“ Епархије милешевске, Радија „Златоусти“ – Епархије шумадијске, Радија „Благовести“ – Манастира Лепавине, Радија „Глас“ – Епархије нишке, „Источника“, из Епархије ваљевске, „Гласа Цркве“ – Епархије шабачке, и, наравно, домаћина –  Радија „Српског Сиона“, Епархије сремске, из Руме.

Представници емитера на овом јединственом скупу разговараће о свим сегментима радио програма – информативном, музичком, ауторским емисијама; начинима финансирања црквених радио емитера; размениће искуства и емисије и изнети нове предлоге за сарадњу. Скуп ће медијски пропратити Телевизија Храм.