Свјатјејши Патријарх српски Иринеј потврдио је за Радио „Слово љубве“ своје присуство на обележавању Дана сећања на све страдале и прогнане Србе у злочиначкој оружаној акцији хрватске војске „Олуја“, 4. августа у Манастиру Крушедол на Фрушкој гори, када ће бити служен помен жртвама ове војне акције и обележена 24. годишњица од прогона Срба из Хрватске. Почетак обележавања Дана сећања је у 19 часова. У злочиначкој акцији хрватске војске „Олуја“ почетком августа 1995. године из Хрватске је протерано око 250.000 Срба и побијено око 2.000 цивила који су остали у својим кућама. Централном обележавању годишњице сећања на једно од најсуровијих етничких чишћења на подручју бивше СФРЈ у сукобима деведесетих година 20. века, присуствоваће највише руководство Републике Србије и Републике Српске.

фото: архива, део прилога РТС-а 2017. обележавање годишњице „Олује“ у Ветернику

Извор: Радио Слово Љубве