На штанду манастира Фенека у хали четири београдског сајма, у четвртак 24. октобра 2019. г. представљена је књига Реч проповедника , свештеника Јефте Павловића, пароха батајничког.

И сам наслов књиге има двојако значење: прво као наслов издања, друго као реч свештеника који проповеда, у овом случају, оца Јефте Павловића. Подухват вредан пажње у Епархији сремској. Представљање ове књиге ангелским гласовима су узвеличали богослови Карловачке богословије Арсенија Сремца.

Као и сваке године, штанд манастира Фенека је богато опремљен манастирским производима. Домаћин данашњег сабрања био је јерођакон Марко фенечки.

З. Зец