27 новембра лета Господњег 2014.  прослављено је 250 г од подизања Храма Св Георгија у Лежимиру 1764-2014 г.Том приликом  служена је Света архијерејска Литургија којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије уз саслужење архијерејског намесника шидског протојереја-ставрофора Радомира Мишића,архијерејског намесника сремскомотровачког протојереја Саве Раките,протонамесника Предрага Симића,јереја Жељка Кусића,јереја Дејана Цвијетиновића,јереја Стеве Ковачева.

Храм је био испуњен до последњег места; око 170 душа је узело молитвеног учешћа.Пререзан је славски колач у славу и част Св Апостола Филипа који је и слава архијерејског намесништва Сремскомотровачког.

Кум овогодишње славе и домаћин је био протојереј-ставрофор Мирослав Јосимовић парох манђелошко-Лежимирски.

Одржан је и помен за страдале у Св Храму 1943 г укупно њих 92 у Храму и  око 50 душа у порти који су убијени од стране Немаца када су и порушили Храм до темеља.

Залагањем надлежнога пароха проте Мирослава храм је поново засијао у лепоти и красоти какав је и некада био уз помоћ АПВ,Министарства Вера,Завода ЗСК Ср Митровица,Вујић Ваљева ,МЗ Лежимир и многих спонзора којим се овим путем захваљујемо.

По завршетку Св Литургије уприличен је свечани ручак у просторијама ловачког дома.

Парох Манђелошко-лежимирски

протојереј-ставрофор Мирослав Јосимовић