Прослава Празника мајке наше Параскеве отпочела је Светом тајном јелеосвећења која је служена навечерје храмовне славе 26. октобра 2019. године. Свету тајну јелеосвећења служили су свештеници архијерејског намесништва шидског: протојереј Милан Пршић парох шидски, протонамесник Ратко Нонковић парох вашчански, протонамесник Бојан Цветковић парох беркасовачки: јереји  Бранислав Лукић парох бингулски и Маринко Стикић парох адашевачки. Протојереј Милан Пршић се на крају свете тајне надахнутом беседом обратио присутнима казујући о значају молитве и Свете тајне јелеосвећења у животу сваког хришћанина. У својој беседи прота Милан се осврнуо и на обнову нашег светог храма похваливши све парохијане на залагању и ревности да се ова светиња у Републици Хрватској обнови у рекордном року.

На сам дан храмовне славе у недељу 27. октобра 2019. године,  свету Литургију је служио протојереј Милан Пршић парох шидски, који је по завршеку торжествене Литургије произнео празничну проповед честитајући славу надлежном пароху протојереју Николи Гвозденовић и свим парохијанима. У својој надахнутој беседи прота Милан се осврнуо на житије Преподобне мајке Параскеве и њен животни повиг.

После свете Литургије уследио је  трократни опход око Светог храма, помен свим упокојеним свештеницима који су служили у нашем светом храму, и свим упокојеним парохијанима пред новопостављеним часним крстом у порти. По завршетку славске литије у храму су освећени славски дарови и икона Пресвете Богородице коју је на дан освећења нашем храму даривао директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама г.Милета Радојевић а његов помоћник др Марко Николић је у име директора, др Милете,  предао икону старешини храма Преподобне мати Параскеве у Шидским Бановцима.

протојереј Никола Гвозденовић