На празник рођења Богомладенца Господа Исуса Христа у храму Вазнесења Господњег у Руми служено је у 04,оо часа јутрење богослужење којим је началствовао јереј Драган Арсеновић,парох II парохије а саслуживао му је јереј Ђорђе Санчанин,парох I парохије.

Света литургија је служена у 09,30 часова којом је началствовао пензионисани парох и некадашњи архијерејски намесник румски протојереј-ставрофор Јован Јовичић а саслуживали су јереј Драган Арсеновић,парох  II парохије и јереј Ђорђе Санчанин,парох I парохије.За певницом су певали г-дин Милан Васић,студент I године ПБФ-а у Београду,вероучитељ Милош Гудовић са верним парохијанима.Божићну посланицу је прочитао отац Драган Арсеновић а по завршетку свете литургије окупљени народ је поздравио и отац Ђорђе Санчанин .

Вечерње богослужење у 18,оо часова је служио јереј Ђорђе Санчанин,парох I парохије а за певницом је певао јереј Драган Арсеновић,парох  II парохије.

Честитамо Вама и целокупном православном српском народу рођење Богомладенца Господа Исуса Христа уз најрадоснији хришћански поздрав „МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ-ВАИСТИНУ СЕ РОДИ“ !

Текст и фотографије:

Јереј Ђорђе Санчанин,парох I парохије храма Вазнесења Господњег у Руми.