Храмовна слава цркве Свете Петке прослављена је торжественом Литургијом на сам дан празниковања Преподобне мати Параскеве, 27. октобра 2018. године,  молитвеним сабрањем верника сурчинске парохије, резањем славског колача и славском трпезом коју су приредили кумови славе.
Попразништво празника је настављено и у недељу 28. октобра 2018. године светом Литургијом којом је началствовао протојереј Душко Ђеорђић.
Певницом је руководио јереј Слободан Чавка који је и исповедао.
Протојереј-ставрофор Слободан Радојчић, архијерејски намесник земунски присутан је био током Литургије у олтару.
Песме хвале и славе Господу узнео је хор Покрова Пресвете Богородице којим диригује Ђорђе Гавриловић.
Тропар Светој Петки, заштитници храма, појали су са хором и свештенством, христоносни парохијани.
Отац Душко Ђеорђић је произнео празнично слово, поучавајући све, да поступају са милосрђем и да срца не буду равнодушна као у богаташа о којем су слушали у данашњој јеванђелској причи.
У цркви Преподобне мати Параскеве у Сурчину сваки дан се служи света Литургија. Радним даном Литургија почиње у 8 часова.
Недељом и празником Литургија почиње у 9 часова.
Вечерње богослужење је сваког дана у 17 часова.
Акатист Светој Петки чита се сваког петка у 17 ч.
Акатист Светом Нектарију Егинском чита се сваке недеље у 17 ч.