На празник Видовдан, у славу Божију и у част Светог кнеза Лазара и косовских мученика са њим пострадалих, 28. јуна 2016. године, са почетком у 9 часова и 30 минута у манастиру Врдничка Раваница, где и почива део моштију Св. кнеза Лазара, Његово Преосвештенство Епископ сремски Г. Василије служио је Свету архијерејску литургију уз саслужење више свештенослужитеља. Такође, одслужен је парастос косовским мученицима и свим праоцима и оцима нашим, након чега је пререзан славски колач. Потом, Епископ сремски Г. Василије се обратио верном народу беседом истичући значај празника како за нашу прошлост тако и за садашњост и будућност.

ђакон Немања Теофиловић