27/14 јануара 2020.године Господње прослављена је Слава свих школа Свети Сава.

Литургију је служио месни парох јереј Бранислав  Јовановић, а деца су одговарала на јектеније својим анђеоским гласовима. Молитвеном сабрању у разговору са Богом је присуствовало много житеља села. Ове године је био кум Миливоје Мијаиловић  који је својом великодушношћу и трудом спремио пакетиће за сву децу села Прогар, а кумство за следећу годину је предао Ленки Дацевић предавши јој четвртину колача. Деца су после литургије извела приредбу  у виду Светосавске химне, рецитовала. После чега је сав народ био услужен гостопримством кума у  новој црквеној сали, где се народ окрепио после Свете литургије. Свечаност прославе Првог Српског Архиепископа Светог Саве је настављена у школи села Прогар, уз присуство гостију из Словеније, наставника, учитеља, ђака и мештана.Дух Светосавља није везан само за Србију већ и за цео Балкан, што видимо примером ангажованости како наше деце тако деце из Словеније.

По речима Милоша Црњанског прослављање Светог Саве се претворило у националну прославу, школску свечаност, празник матерњег језика, словенске идеје, словенског јединства и наде у бољу будућност.