21.маја 2019 год. Празничним бденијем које је служио протонамесник Зоран Угрешић парох шидски, започела је прослава Заштитника и Патрона града Шида Св.Оца Николаја.

22.маја 2019 год. у месној заједници Шид шидски пароси заједно са председником месне заједнице Г.Миланом Гербером и замеником председника шидске општине Г.Зораном Семеновићем и саветом месне заједнице пререзали су славски колач. У препуном храму верног народа Св.Литургију служили су протојереј -ставрофор Ђорђе Воларевић Арх.Намесник шидски у пензији,Отац Макарије настојатељ манастира Привина Глава,протонамесник Никола Гвозденовић парох шидскобановачки,протонамесник Бојан Цветковић парох беркасовачки,јереј Борис Фајфрић парох илочки и јереј Гостимир Душанић парох илиначки.Хор Јавор Гусле из Шида заједно са Г. Вероучитељима и студентима Богословског факултета одговарао је на Св.Литургији.После Св.Литургије у Славској литији улицама града свештенство,кумови славе, заједно са верним народом прошло је улицама града Шида.Кумови овогодишње Славе са својим породицама били су:Г.Зоран Семеновић,Г.Борис Госпојевић,Г.Биљана Папданко,Г.Жељко Божић,Г.Бранислав Јергић,Г.Биљана Пршић и породица Јокановић.Српско културно уметничко друштво Свети Сава из Шида на платоу испред Владичанског двора извело је културно уметнички програм.

После Св.Литургије у централном парку поред св.храма освећен је споменик пострадалим борцима у ратовима деведесетих година који је подигнут залагањем и бригом С.О. Шид и “Удружења ратних војних инвалида Шид” .Кумови Славе и домаћини организовали су у наставку трпезу љубави за све госте.

протојереј Милан Пршић,парох шидски