Парохијани Бингуле, у понедељак, 6. маја 2019. године,  недеље Мироносца прославили су своју храмовну славу Светог великомученика Георгија.
Светој Литургији, којом је началствовао протонамесник Зоран Угрешић , парох шидски, уз саслуживање јеромонаха Евгенија (Пилиповића), сабрата манастира Раковца и Лазара Павића, ђакона при парохијама моровићкој и вишњићевачкој, уз присуство мештана села Бингуле.
Надахнутим беседом, отац Зоран је подсетио верни народ о величини и значају личности Светог Георгија, нагласивши да у  овим посебним данима који следују након Васкрсења Христовог сви верни уз радосни поздрав Христос Васкрсе сведоче истину Христове победе над смрћу.
Домаћин јереј Бранислав Лукић, захвалио је свим парохијанима који су данас узели учешћа у молитвеном сабрању, и позвао је све присутне на трпезу љубави коју је уприличио у Црквеној сали.
Ђакон Лазар Р. Павић