У недељу  27. новембра 2016. године,  на божићне покладе, вечерњим богослужењем  које је служио јереј Чедомир  Грујић и ђакон Милорад Бојчић, почели смо јубиларну промоцију десетог  броја нашег  часописа „ПАРОХИЈСКИ ВЕСНИК“.

Уз велики број браће свештеника  и верног народа прослава је настављена  у сали парохијског  дома где су се присутнима обратили професор Филозофског Факултета Господин Драгослав Марјановић, Господин Радован Пилиповић,  директор Архива СПЦ  и старешина храма протојереј Споменко Грујић, који се у свом обраћању  захвалио донаторима, свештеницима храма, вероучитељима тј. свима  сарадницима Парохијског Весника. Посебно је нагласио рад и труд Господина Ђорђа Остојића, свршеног теолога и вероучитеља у Батајници, који је несебичним трудом  много учинио да наш Парохијски Весник  овако изгледа.

Овај наш мали јубилеј  увеличали су  чланови хора свети ап. Андреј Првозвани  и дечији хор Орлић,  који су својим умилним  гласовима одушевили све присутне за шта су били награђени бурним аплаузима.

По завршетку промоције за све присутне припремљена је покладна трпеза љубави. На овакав величанствен и свечан начин ушли смо у  Божићни пост где сваки  хришћанин треба да провери себе и своју духовну исправност, да пост држи, Бога да поштује, о својој души често размишља, редовно да се исповеда и причешћује, не само у току поста него и свакога дана живота свога.

Нека душа свакога од нас буде озарена благодаћу Господа  Исуса Христа, да би се у њу уселио мир и љуба Његова.

О.С.Г.