Недеље садме по Пасхи, у радости празника Вазнесења Господњег, припадници друге, треће и четврте Бригаде копнене војске заједно са представником Команде копнене војске из Ниша и Представником команде Ратног ваздухопловства и противваздухопловне одбране из Земуна предвођени бригадним свештеником 204. ваздухопловне бригаде са батајничког аеродрома поручником Предрагом Докићем посетили су Сремске Карловце, центар српске духовности и седиште чувене Карловачке Митрополије.

Након Свете Литургије у Катедралном Храму Светога Николаја, бираним речима добродошлице гостима се обратио старешина Храма проф. о. Јован Милановић и испричао кратак историјат Сремских Карловаца и Саборне Цркве.

Потом, припадници ВС имали су прилику да посете ризницу патријаршиског двора и богословију „Свети Арсеније Сремац“ где су у разговору са матурантима сазнали много о историјском развоју богословског школства у СПЦ. Официри Војске Србије показали су нарочито интересовање према, свакодневном  животу и раду богословије тј. дневном распореду, који по дисциплини, како су приметили, не одступа много од војних школа.

Своје поклоничко путовање припадници ВС завршили су посетом задужбине светих Бранковића древног манастира Крушедола и упознали се са богатим културно – историјским наслеђем манастира, нарочито у години јубилеја у којој обележавамо 530 година од доласка Бранковића у Срем, пет векова од смрти Светог владике Максима и три стотине година од спаљивања моштију Светих Бранковића.