У петак, 24. јуна 2016. године након вечерњег богослужења у 18 часова у Храму Силаска Светог Духа на апостоле одржано је предавање на тему “Цар Лазар и Видовдан”. Предавач је био архимандрит о. Стефан, настојатељ фрушкогорског манастира Велика Ремета. Старешина Храма Силаска Св. Духа на апостоле, јереј Душан Вишекруна, поздравио је верни народ Божији који је испунио храм и обратио им се лаганим уводом у тему представивши предавача о. Стефана. Циљ предавања у част наступајућем празнику Видовдану и Светом кнезу Лазару, мученику српском за веру Христову, био је наше упознавање како са историјским личностима и чињеницама Косовске битке из 1389. године, тако и са њиховим значајем за тадашње и садашње српско православно биће. Присутни су затим имали прилику да од њега добију одговоре на своја бројна питања о теми, после чега су сви прилазили да узму благослов од о. Стефана и да их дарује књигом у спомен на ово предавање.

ђакон Немања Теофиловић