ПАТРИЈАРХ СРПСКИ
Бр. 1715
31. јул 2015. године
У Београду

СВИМ ЕПАРХИЈСКИМ АРХИЈЕРЕЈИМА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ НА ТЕРИТОРИЈАМА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ И РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

У братској љубави умољавамо Високопреосвећену и Преосвећену браћу Г. Г. Архијереје да, поводом обележавања двадесетогодишњице од прогона и страдања српског народа на подручју Републике Српске Крајине и Републике Хрватске у војној  операцији „Олуја“ 4. августа 1995. године, у среду 5. августа 2015. године, у свим храмовима градова Ваше Богомспасајеме Епархије, наложите да се служи парастос невино пострадалим  жртвама у овом егзодусу. Парастос одслужити у 11 часова, а потом у 12 часова да звоне сва звона са свих храмова подручне Вам Епархије у трајању од 3 минута.

Истовремено, умољавамо Архијереје да по могућству лично одслуже парастос у предвиђено време.

Препоручујемо да се тога дана не организују никакве прославе или свечаности секуларног карактера, а да свим намесницима и старешинама храмова ставите у дужност да о овоме благовремено обавесте своје вернике.

Ваш у Христу брат и саслужитељ,

АЕМ И ПАТРИЈАРХ СРПСКИ
ИРИНЕЈ