23. децембра 2018. године на Детињце, у послеподневним часовима подигнут је Часни Крст на обновљени торањ храма Преноса моштију Св. Николе у Шиду. Часни Крст је иначе дар Господина Жељка Божића и његове породице. У јабуку испод Часног Крста враћена је Повеља која говори о томе кад, у које време и за време ког Епископа, Црквеног одбора и свештеника је Св. Храм обнављан. Уз молитве Св Оцу Николају надамо се да ће Господ овим Крсним знамењем у векове векова чувати наш град и све који живе у њему.

Извор: Црквена општина ШИД