Спомен Светих првоврховних апостола Петра и Павла свечано је прослављен у Сремским Карловцима, где је једна од православних цркава посвећена овим великим васељенским светилима. У поменутом храму, који је познат и под називом Доња црква, служено је уочи празника торжествено бденије са почетком у 18 часова. Бденије су служили протосинђел Атанасије (Гатало), настојатељ манастира Старо Хопово, јеромонах Пајсије (Будимир), духовник манастира Раваница, као и ђакон Петар Николић, вероучитељ у Карловачкој гимназији. Присутни су били и бројни свештеници из Карловаца и околине, а бденије је својим раскошним појањем украсио хор „Св. Стефан Дечански“ из Новог Сада. Након бденија уприличена је трудом Управе парохије традиционална трпеза љубави у ресторану Дунав.

Сутрадан је Свету литургију служио архимандрит Доситеј (Миљков), настојатељ манастира Гргетег, уз саслужење протојереја Миленка Поповића, старешине светоапостолске Доње цркве, јереја Душка Масларића, секретара ЕУО-а Епархије сремске, и ђакона Петра Николића. На Литургији се сабраном народу обратио протојереј-ставрофор Марко Шпановић, умировљени ректор Карловачке богословије, који је истакао важност и значај апостолских корифеја који су нас окупили да светкујемо њихов спомен. Након Св. Литургије извршен је крсни опход око храма, као и резање колача у хладу чувеног старог платана који се налази у порти Доње цркве. Овом приликом присутнима се обратио отац Душко Масларић, честитајући славу домаћину и кумовима, и пожелевши да се у овој светињи окупљамо на многе године славећи у радости Свете апостоле Христове.