На дан Светих апостола Петра и Павла, у селу Батровци, архијерејског намесништва шидског, прослављена је храмовна слава.
Свету Литургију су служили архијерејски намесник шидски протојереј ставрофор Радомир С. Мишић, јереј Борис Фајфрић, старешина храма, и ђакон Лазар Павић.
Окупљеном народу обратио се беседом ђакон Лазар Павић, који је говорио о Светим Апостолима и њиховим личностима.
Након Свете Литургије и Литије, домаћин Борис Фајфрић је позвао сав окупљени народ на трпезу љубави у нову салу Батровачке парохије. Архијерејски намесник шидски отац Радомир С. Мишић поздравио је народ и честитао свима храмовну славу.
„Да Господ подари свако добро селу и свим мештанима,“ пожелео је отац Радомир.
З.Зец