У недељу 22. септембра 2019. године у Светосавској сали парохијског дома храма св. Петке у Сурчину, протојереј-ставрофор Милорад Голијан је одржао предавање на тему „Са Јустином Ћелијским у тешким временима“, а поводом 40 година од упокојења овог Божијег угодника. У другом делу вечери отац Милорад је одговарао на питања верника, на тему односа Достојевског и Јустина Ћелијског према деци, о ванхрамовној Литургији, о осуђивању и оговарању. Вече је забележила гђа Зорица Зец, сарадница Информативне службе СПЦ.

Предавање се може послушати на линку