У близини Беркасова на два километра северозападно у саставу споменичког комплекса парохијалне цркве, налази се Црква Свете Параскеве – Св. Петка , смештена у лепој ували на потезу Ашман, окружена шумом и виноградима. Испод самог темеља, на источној страни цркве налази се уређен извор, чија се вода у народу сматра лековитом и чудотворном.
Данас је то дивни манастирски комплекс у којем је за кратко време живописана црква. Живопис је осветио Епископ сремски г. Василије 24. новембра 2019. године.
У саставу маанстира је и нови конак у којем по благослову високопреподобног архимандрита и игуманије мати Анисије верни могу боравити. Сестринство манастира рукотвори разне предмете и  иконе посебно украшене.
З. Зец