Његово Преосвештенство Епископ сремски г. Василије служио је 5. фебруара 2017. године свету архијерејску Литургију у храму Сабора српских светитеља у Руми и том приликом осветио новопостављени иконостас.

У храму испуњеном верним народом, Преосвећеном Епископу су саслуживали свештенослужитеља из Руме и околине, а за певницом је, поред румских богослова и вероучитеља, појао и Дечји црквени хор „Звончићи“ под вођством диригента Александре Гаруновић.

На крају Литургије, Његово Преосвештенство Епископ сремски г. Василије уручио је грамате захвалности заслужним румским привредницима који су помогли изградњу и уређење храма Сабора српских светитеља у Руми. Грамате су добили г. Мирослав Марковић, г. Миладин Матић и г. Милан Керкез.

Старешина храма јереј Бранислав Мишковић и парох храма јереј Вујадин Савић побринули су се, као добри домаћини, да молитвено сабрање протекне у најбољем реду и уз трпезу љубави за Епископа, свештенослужитеље и верни народ.

екипа Радија Епархије сремске Српски Сион

Извор: СПЦ