Његово Преосвештенство Епископ сремски Господин Василије обишао је у понедељак 01. августа 2016. лета Господњег, у поподневним часовима радове на изградњи спомен храма Благе Марије на Банстолу.

Храм Благе Марије на Банстолу, биће посвећен прогнаним, изгнаним, несталим и свим пострадалим Србима у ратовима 90-их, те ће и ове године у четвртак 04. августа, на месту будућег храма Епископ сремски Господин Василије са свештенством Епархије сремске, служити парастос жртвама у 11 часова.

Овом приликом обавештавамо јавност да ће истога дана (четвртак, 04. август), Његова Светост Патријарх српски Господин Иринеј у 20 часова у храму Светог Кирила и Методија у Бусијама, служити парастос у спомен жртава злочиначке акције „Олуја“.
Позивамо све вернике да узму учешћа у овим молитвеним поменима за пострадали род српски.

Фото и текст: Михаило Јањић