Из штампе је изашао нови број листа Храма Сабора српских светитеља у Руми под називом “Сабрање”. Овај лист излази повремено и ово је његов пети број. Садржина овог часописа је углавном хроника различитих дешавања из живота Цркве у Руми, поред разноликих текстова о актуелним темама које занимају верни народ и написа о светитељима Цркве Божије.
Ово је јубиларна година Светих Бранковића, а у част овогодишњег похода моштију Свете преподобне Ангелине Бранковић, почетне странице су посвећене управо њима. Поред најава и извештаја о црквеним дешавањима у Руми, у овом броју Сабрања имамо прилику да се подсетимо и некадашњих клирика румских, уснулих у Господу, ђакона Ђорђа Вишекруне и јереја Ратка Голубића.

ђакон Немања Теофиловић

DSCN2534-530x767