Дана 23. фебруара 2017. године, с почетком у 9:30 часова, одслужена је Света архијерејска Литургија у манастиру Мала Ремета, поводом освећења кивота, у који је положен део моштију Светог Ђорђа Кратовца.

Светом архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ сремски Г. Василије, уз саслуживање више свештеника и ђакона. За певницом је био присутан и архимандрит Стефан Вучковић, игуман манастира Велика Ремета, као и мати Параскева, игуманија манастира Јазак са сестринством. Својим умилним појањем, Свету архијерејску Литургију, увеличао је Хор Свети Андреј Првозвани из Батајнице, као и бројан верни народ, који се овом приликом причестио и целивао Свете мошти.

Домаћица овог догађаја у част Светог Ђорђа Кратовца, била је Мати Рафаила, игуманија манастира, која већ шест деценија служи Господу у Малој Ремети.

На крају Литургије, уприличена је Трпеза љубави за све присутне.

У прилогу можете послушати беседу Његовог Преосвештенства Епископа сремског Г. Василија коју је произнео након Свете архијерејске Литургије у манастиру Мала Ремета.

На крају Литургије, уприличена је Трпеза љубави за све присутне.

Извор: Српски Сион