У уторак 5. априла, на празник Светог преподобног мученика Никона, после одслужене Литургије Пређеосвећених дарова у храму Светог оца Николаја у Ердевику мошти Свете Мајке Ангелине кренуле су пут села Кукујеваца. Настављајући добру традицију својих претходника мештани села Кукујеваца, заједно са сабраним свештенством и народом организовали су свечану литију која је изашла да сусретне Свете мошти. Док су звона храма Успења Пресвете Богородице одјекивала праћена певањем појаца и свештенства, целокупан тренутак сједињавао се у једну громогласну добродошлицу Светој Мајци Ангелини. По уласку у препун храм одслужен је Акатист Светој Мајци. По прочитаном Акатисту протојереј Милан Пршић одржао је надахнуту беседу поучавајући народ како да тражи молитвено посредништво од Мајке Ангелине и како сами непрестано треба да вапијемо за водом живом, Христом Спаситељем нашим. Потом се сабраном народу обратио старешина храма и месни парох протојереј ставрофор Душан Чавка. Благодарећи Богу који је диван у светима својим, он је истакао сву историчност и важност овог тренутна како за све житеље овог места тако и за сам новосаздани храм. После пријатних речи беседника верни народ је приступио целивању моштију и помазивању. Сећајући се речи апостола Павла да се треба молити свагда и без престанка,свештеници и вероучитељи су све време читали Псалтир до самог тренутка када су мошти Свечано испраћене у суседне Бачинце.

вероучитељ Никола Лукић