Данас, 11. августа, испред манастирске капије Крушедола у 18 часова, с великом радошћу дочекане су нетрулежне мошти Мајке Ангелине, које су из манастира изнете 20. марта и кренуле на ходочашће по Срему. Ширивши љубав и мир међу људима, ово благодатно  путовање светих моштију обележило је три значајна јубилеја у животима светородне лозе Бранковића. Наиме, читавим ходочашћем и самим повратком светих моштију у своју постојбину, уз пригодан програм у манастиру Крушедол, прославља се 530 година од доласка Мајке Ангелине у Срем са својим синовима Ђорђем (владика Максим) и Јованом (1486. год), 500 година од упокојења владике Максима (1516. год) и 300 година од спаљивања њихових светих моштију од стране Турака у манастиру Крушедол (1716. год). По уласку моштију у манастир, литија, на челу са Његовим Преосвештенством, епископом сремским Г. Василијем , наставила се до Храма, где је започето свеноћно бденије.