У среду, 27. јула 2016. године у 13 часова и 15 минута, сестринство манастира Мале Ремете заједно са житељима села Мала Ремета дочекали су мошти Свете преподобне Ангелине и свечано у литији допратили их до манастирског храма посвећеног Покрову Пресвете Богородице. По уласку у храм, одлсужен је Акатист Светој Ангелини којим је началствовао протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, уз саслужење многобројног свештенства. На крају, поздравивши настојатељицу ове свете обитељи високопреподобну игуманију Рафаилу са њеним у Христу сестринством, беседом у част присутних нетљених моштију вернима се обратио протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски и парох при Храму Силаска Светог Духа на апостоле у Руми.
У 16 часова и 30 минута мошти Свете преподобне Ангелине испраћене су из манастира Мала Ремета и наставиле пут ка свом следећем одредишту – манастиру Бешеново.

извештај: ђакон Немања Теофиловић
фотографија: Маринко Симић