На свом благодатном путу кроз Срем,мошти св.Ангелине деспотице српске стигле су и у древни храм св.Архангела Гаврила у Батајници 11.јуна.

Мошти су литијски допраћене до храма где је свештенство земунског намесништва служило акатист светитељки.
Мноштво народа  прилазило светим моштима, тражећи благослов и утеху од светитељке. Након поклоњења светим моштима у порти храма је организован културно-уметнички програм који је својом беседом отворио прота Драго Сандо.
У недељу 12. јуна наш храм је имао још једну радост у виду посете нашег преосвећеног Епископа сремског г. Василија који је са свештенством служио св. архијерејску Литургију уз учествовање многобројног верног народа.
 У литургијској омилији Епископ је беседио о празнику св. Отаца и потреби чувања православне вере, али и о светородној породици Бранковића и личности преподнобне Англеине.
Мошти св. Ангелине остају у нашем храму до 14. јуна када ће бити свечано испраћене у Ново Пазову.