Житељи Вишњићева од увек су кроз гусле и народне певаче славили славне људе наше прошлости а данас су се окупили да својим присуством још једном прославе Светитељку Господњу Преподобну Мајку Ангелину. На празник Светог мученика Агатопода и Теодула, у 12 часова, мошти Свете деспотице стигле су у Вишњићево. Свечан дочек допратио их је у храм преноса моштију Светог оца Николаја, где је Његово Преосвештенство у препуном новосазданом храму прочитао Акатист светитељки. Река народа целивала је мошти праћена песмом деце. Овом приликом Преосвећени епископ сремски Господин Василије осветио је и новосаздани крст и куполу која ће ускоро бити подигнута на овај велелепни храм , који ће из далека својим присуством све подсећати све лепоту Дома Божијег и на Животодавца Христа. У 15 часова мошти су свечано испраћене из храма и из шидског намесништва. Благодарно свештенство на челу са својим архијерејским намесником протојерејем Радомиром Мишићем и са својим вероучитељима у свечаној поворци допратило је мошти до села Босута где су мошти преузете од стране свештеника митровачког намесништва.

вероучитељ Никола Лукић