У среду, 20. јула 2016. године у 11 часова и 15 минута, житељи Краљеваца дочекали су мошти Свете преподобне Ангелине у свом месту. Мошти су у свечаној литији допраћене до храма, након чега је одлсужен Акатист Светој Ангелини. Началствовао је протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, уз саслужење многобројног свештенства.

На крају Акатиста, протојереј Сретен Лазаревић, архијерејски намесник румски, поздравио је присутне и обратио се беседом сабраном верном народу пред моштима Свете мајке Ангелине.

извештај: ђакон Немања Теофиловић
фотографија: Никола Милановић