Торжественим слављем у древној фрушкогорској светињи, задужбини Свeтог  краља Драгутина, Светом архијерејском Литургијом началствовао је првојерарх Епархије сремске, Његово Преосвештенство Епископ сремски Г. Г. Василије уз саслужење високопреподобног архимандрита: Арсенија настојатеља манастира Бешенова и проф.Карловачке богословије, Серафима игумана манастира Денковац из Епархије шумадијске; протојереја- ставрофора: Душана Н. Петровића, умировљеног ректора Карловачке богословије, Душана Колунџића, проф.исте школе у пензији, Милана Веселиновића, пароха у пензији и јеромонаха Кирила сабрата великореметске обитељи.
Око свих и свега бринуо се и духовно бдио наш дивни отац и поучаватељ високопреподобни архимандрит Стефан настојатељ ове светиње, који неуморно теши, прима, саучествује и даје сваки јеванђељски дар својим верницима који код њега долазе.
Овој светињи хитају верници из свих крајева наше земље, па и шире. Око именитеља чији спомен данас славимо, Светог великомученика Димитрија Солунског, архијерејску Литургију својим појачким талантима улепшали су карловачки богослови заједно са својим професорима мр Предрагом Миодрагом и Јованом Стојановићем.
Прочитану перикопу из Светог Јеванђеља која се завршава речима…“А сваки који вас убије, мислиће да Богу службу приноси…“ Преосвећени владика је пастирски умножио и поучио све говорећи управо о дару мучеништва који нам је дат, а узор и пример свима јесте солунски великомученик, Свети Димитрије. У ова „смутна времја“ дужни смо, хоћемо и требамо да се владамо баш као „да нисмо од овога света“ те нас зато, разуме се „свет мрзи“ а Господ одмах напомиње „да је Њега омрзнуо пре нас“.
За пребогатом трпезом љубави која се традиционално, за сва четири манастирска сабора спрема за све, отац Серафим је заблагодарио дивном домаћину и делатнику на Њиви Господњој, нашем оцу Стефану који без изузетка дочекује, испраћа и чини све оно што треба нашим напаћеним душама, а све по једном најјефтинијем а најскупљем рецепту који се зове делатна љубав, ког је нажалост премало у свету трулежи и ограничења.
Такође, отац игуман се захвалио и вишегодишњој куми Драгици Ћорковић из Старих Бановаца која у част и спомен Светом Димитрију, а за здравље и спасење своје породице узима на себе сав трошак и терет које ове припреме и носе и пожелео и њој и свим члановима њене породице сваки напредак, бољитак и сваки благодатни дар који од Господа долази.
Око свог Епископа, духовних делатеља- свештеника, народа Божјег, уз принос евхаристијске жртве показали смо по ко зна који пут  да је заједништво, најбољи и најјачи пут до сваке победе, како о.Серафим и рече у благодарном обраћању током трпезе љубави. То је оно што нас одликује и што нам оставља за сходно да чинимо, спрам својих могућности, које су нам дате у виду таланата, а опет, у част и спомен Светом Димитрију заштитнику ове свете обитељи.
Стефан Недић
апсолвент Православног богословског факултета Универзитета у Београду