dodikbusije

БУСИЈЕ – Председник Републике Српске г. Милорад Додик поручио је у Бусијама, код Земуна, да Срби имају оно што нико нема – две државе, Србију и Реублику Српску, настале распадом СФРЈ и позвао на мир. Посебно се захвалио Српској Православној Цркви и Његовој Светости Патриајрху српском Иринеју који је са домаћином Епископом сремским Василијем и свештенством присуствовао парастосу жртвама Олује 1995.
Председник Републике Српске г. Додик је подсетио на дан изгона Срба који су у колонама напуштали своја векјовна огњишта и поручио да се те колоне ни оне Петровачке, ни оне код Окучана, не могу заборавити.
„Овде смо обједињени у овој свечаности, већ другу годину са намером да све следеће гдине обележимо заједно: да смо један народ, једно страдање и једна патња. Ми смо народ за који су неки мислили да треба да нестане, не знајући да народ не може да нестане. Приредили су нам патње кроз које смо пролазили и победили смо зато што смо остали и зато што живимо. Јер, наша победа је живот, и наша освета је живот. Наша жеља је да живимо у миру и да свима дамо мир…“ казао је г. Милорад Додик и додао:
„Да кажемо да нас нигде нису отерали, него да смо своји на своме и ту ћемо остати, пркосећи свим оним идеологијама које су направиле Јасеновац, Јадовно, Пребиловце и многа друга места где су страдали Срби, само зато што су друге нације, друге вере, и само за неколико деценија придобили су ти исти кољачи западни свет да буде против Срба. Данас, оно што тражимо од тог цивилизованог света није да нам више објасне зашто су примили Хрватску рушећи своје принципе Европе, већ да реше имовински проблем прогнаних Срба пре свега из Хрватске… Данас тражимо: вратите нам наше њиве и куће, и шуме вратите оно што је наше. овај народ верује да је оно што је отето проклето.“
Република Српска је вратила 90% имовине другим народима на простору Републике Српске.
Председник Републике Српске г. Милорад Додик се дотакао и питања својатања историје и историјских имена из српског рода као Николе Тесле и Милутина Миланковића.
„У тренутку када смо помислили да смо можда решили са Хрватима проблеме, не оне из прошлости који су тако тешки, да живимо данас умиру и да се поштујемо опет је кренула харанга, опет је кренуло величање фашиста, и злочинаца…“ казао је г. Додик и додао: „Мислили смо да су потиснули уласком у Европску Унију, нису. И даље величају своје злочинце…“
О посебно тешком питању злочинца Алојзија Степинца, г. Милорад Додик председник Републике Српске је казао да не покушавају да своје злочинце нама нуде да их прослављамо, јер ми их не славимо, они су за нас злочинци јер „не можете од Степинца шта год урадили, направити позитивну личност у историји, јер, он је онај који је благословио злочине над Србима, он је онај који је дао своју реч за Јасеновац, Јадовно, Паг и многа друга места где су страшно побијени, али смо се опоравили. Верујте у Србију и верујте у Републику Српску.“

З. Зец