Парохија манђелошка са великом радошћу је дочекала и прославила свога заштитника Светог великомученикас Георгија. Свету литургију је служио надлежни парох протојереј-ставрофор Мирослав Јосимовић пред око 90 душа који су узели молитвеног учешћа. Одговарала су деца са веронауке са својим вероучитељом Миланом Бараксадићем. Кумови за ову годину су били Боре и Спасојка Ђукић који су Храму за кумство приложили крстионицу у вредности 500 еура. За кумство  идуће године  јавио  се Петар Багић  који је кум и за Светог Саву. Веома свечано и радосно је прослављена храмовна слава у Манђелосу, благодарећи Богу и Светом Георгију. Потом се прешло код кума кући на свечани ручак који је он спремио са својом породицом за око 120 гостију.

парох манђелошко-лежимирски протојереј-ставрофор Мирослав Јосимовић