Вредно сестринство са игуманијом мати Анисијом припрема се за дан Свете Петке 27. октобра када прослављају славу. Цркву са извором воде посећују сваког дана путници намерници. Вредно сестринство и игуманија мати Анисија увек радосно дочекају свакога.
Свету Литургију и богослужења врши отац Гаврило док су монахиње за певницом.
Када Епископ сремски Господин Василије служи, како је у свим богослужбеним храмовима и манастирима Епархије сремске, радост нашег монаштва, свештенства и благочестивог народа је још већа због благодати коју наш Епископ сремски Господин Василије собом доноси.
Нови конак изграђен за кратко време данас има и радионицу за израду икона опточених разним перлама ; руке наших монахиња предано их украшавају. Плава боја, боја неба и живота краси спољашњост конака, а сестринске келије су скромне и једноставне, све у топлим бојама сунца.
У манастиру Свете Петке у Беркасову снимљен је у августу месецу ове године цд „Опроштајна песма Светог Владике Николаја“, сестринство нашег манастира поје следеће песме: Опроштајна песма Светог Влаидке Николаја, Рођење Пресвете Богородице, Ђакон Авакум, Многожељена, песма патријарху Павлу, песма мајке Ангелине, Марије Дјево, Црвен цвете, Не плачи мати марија и песма о Светој Петки.
Слушајући појање нашег сестринства из манастира Свете Петке у Беркасову и душа наша укрепи се, оснажи се и узвиси се у молитви и српском сабрању до Господа.
Манастир Беркасово посетили су и представници Библијског друштва Србије гђа Вера Митић, генерални секретар и г. Градимир Станић управитељ Издавачке фондације и штампарије Српске Православне Цркве. Овом приликом уручене су књиге и часописи духовне садржине.

Зорица Зец