Седам векова од упокојења Светог краља Драгутина, у монаштву Теоктиста

Ове годиине навршило се 700 година од упокојења Светог краља Драгутина – у монаштву Теоктиста.

Тим поводом на његов празинк у манастиру Мала Ремета на празник Светих краљева Милутина и Драгутина као и Светог Варнаве хвостанског, служена је торжествена Литургија.
Према усменом предању Свети краљ Драгутин подигао је и манастир Малу Ремету, те је у току свете Литургије пресечен и славски колач у славу ктитора ове светиње.
Жалосно је то што се овако велики јубилеј заборавља, но  окупљену у овој светињи потрудили су се да макар на скроман начин заблагодаре Богу што нам је дао такве светитеље и владаре са којима наш народ може само да се поноси.