У Једанаесту недељу по Духовима, 1. септембра 2019.године у храму Светих равноапостолних Ћирила и Методија у Бусијама, Свету Литургију са почетком у 9:30 часова су служили протојереј-ставрофор Миле Јокић, архијерејски намесник старопазовачки, и протојереј Мићо Ристић, пароси бусијски.
Благовремено, верни народ и деца су обавештени о овом духовном сабрању, еда би школска година била благословена и успешна. Такође је упућена и молба-апел надлежним властима за завршетак зграде Основне школе у Бусијама.
Oко 70-оро основаца и понеки средњошколац су приступили Светој Чаши сјединивши се са Васкрслим Христом.
Након Литургије сви присутни су се и телесно окрепили послужењем које су припремили побожни људи овога места.
Свим ученицима и студентима желимо
благословену наступајућу школску годину, уз молитве да им Бог да смирења, мудрости и крепости да узрасту у свакој врлини, и буду родитељима на радост, а Цркви и Отаџбини на корист.
ђакон Светогор Сандић