Прота Милорад Голијан у Вазнесењској цркви у Београду

Прота Милорад Голијан одржао је на почетку 15. сезоне духовних сабрања у парохијском дому Вазнесењске цркве предавање на тему „Како данас остати човек“. Препуну салу посетилаца свих генерација најпре је поздравио старешина цркве јереј Арсеније Арсенијевић, а после изузетног слова оца Милорада уследила су и занимљива питања присутних

Прота Голијан говорио је на тему „Како данас остати човек“, о духовном унутрашњем човеку којега нема, али се може изградити.
„Како савременог човека учинити троличним? Онаквим какав је био на почетку? Само Литургијом! На неки начин, зарекао сам се сам себи да ниједно предавање које будем држао и одржавао, нећу прескочити епску традицију нашег српског народа. Праву теологију о Литургији и Литурђији овога и онога света научио сам у нашем епу.  О томе је и Свети влаидка Николај написао своју Небеску Литургију, која је једно од његових најлепших дела. У нашој епици говори се о литургији на много места…“ казао је између осталог протојереј-ставрофор милорад Голијан.

Предавање се може послушати на сајту Вазнесењске цркве