У уторак, 29. марта 2016. године са почетком у 20 часова у великом холу румског Културног центра, одржана је пројекција документарног филма о патријарху Павлу – „Живот по Јеванђељу“. Организација пројекцијe овог филма протекла је у већ утврђеној сарадњи Ворки тима и СПЦО Рума – Храм Силаска Светог Духа на апостоле. Присутне у великом броју поздравио је ђакон Немања Теофиловић, обративши им се кратким уводом у сам филм о лику и делу блаженопочившег патријарха Павла који сведочи – може слободно да се каже – о светитељу наших дана.