У петак, 4. марта 2016. године, посетивши Храм Силаска Светог Духа на апостоле, Епископ сремски г. Василије одржао је састанак у пројектантској кући ДОО „Пројект Рума“ у Руми са архитектом г. Андријом Кириџићем из Руме. Састанак је био у вези са израдом пројеката везаних за изградњу Храма Св. Максима Бранковића у Етно селу које се налази недалеко од манастира Мала Ремета и Храма Св. мајке Ангелине Бранковић у насељу Бановци-Дунав у близини Нових Бановаца. У јубиларној години Светих Бранковића и њихових путешествија кроз, од Бога спасавану, Епархију сремску, ови будући храмови имају посебан значај.