На празник Вазнесења Господњег, 9. јуна 2016. године, служена је Света литургија у Храму Вазнесења Господњег у Руми. Началствовао је протојереј-ставрофор Јован Јовичић, парох румски у пензији, уз саслужење протонамесника Винка Мишановића, старешине Храма Преноса моштију Св. оца Николаја у Руми, протонамесника Радослава Радовановића, пароха при Храму Св. вмуч. Димитрија у Сремској Митровици, јереја Душана Вишекруне, старешине Храма Силаска Светог Духа на апостоле у Руми, јереја Вујадина Савића, пароха при Храму Сабора српских светитеља у Руми, и ђакона румског Немање Теофиловића. Много окупљеног верног народа са својим свештенством учествовало је у литији око храма и потом приступило чину резања славског колача са кумовима овогодишње храмовне славе.

Срећан и у Богу благословен празник Вазнесења Христовог!

ђакон Немања Теофиловић