На сам празник Светог аве Јустина Ћелијског, у уторак, 14. јуна 2016. године, са почетком у 20 часова у великом холу румског Културног центра одржана је пројекција домаћег документарног филма о Светом преподобном оцу Јустину Ћелијском у режији ђакона Ненада Илића. Филм је приказан захваљујући већ утврђеној сарадњи Ворки тима и СПЦО Рума – Храм Силаска Светог Духа на апостоле, уз техничку подршку КЦ Рума. Ово кинематографско достигнуће говори о животу, лику и делу Светог Јустина Ћелијског ствараним у време кад још није био канонизован и ово практично представља најаву објаве целом свету о новом светитељу Христовом, наравно, кроз причу са сведоцима његовог лика и дела.