У среду, 27. априла 2016. године са почетком у 18 часова у Храму Сабора српских светитеља у Руми служен је чин Свете Тајне јелеосвећења. Началствовао је јереј Душан Вишекруна, старешина Саборног храма у Руми, уз саслужење јереја Бранислава Мишковића, старешине Храма Сабора српских светитеља, јереја Чедомира Грујића, пароха јазачког и малореметског, јереја Вујадина Савића, пароха при храму Сабора српских светитеља, јереја Драгана Арсеновића, пароха при Храму Вазнесења Господњег у Руми, и ђакона румског Немање Теофиловића. Велики број верника је испунио овај Свети храм и принело уље на освећење које су радосно понели својим домовима, ишчекујући најрадоснији хришћански празник – Васкрсење Господа Исуса Христа.

Ђакон Немања Теофиловић