У новоподигнутој светињи на Истоку Шида свету Литургију на дан Успења Пресвете Богородице, 28. августа 2020. године служио је архимандрит Стефан ( Стокић) уз саслужење протојереја – ставрофора: Радомира Мишића, архијерејског намесника шидског и Зорана Јагодића, старешине храма; протонамесника Зорана Угрешића, пароха шидског уз молитвено присуство проте Ђорђа Марића.
За певницом су певали студенти Правславног богословског факултета Универзитета Источно Сарајево и верни народ.
Верни сабрани народ пастирском поуком након прочитаног Светог јеванђеља поучио је архимандрит Стефан.
Након приступања Светој чаши, предвођени својим свештеницима, верни су кренули у литијски опход.
Данас смо се посебно сетили наше браће и сестара страдалих од усташке руке на Велику Госпојину 1942.године.
Након освећења кумовског приноса, хлеба и жита које је принело седам кумовских породица, вернима се обратио прота Радомир честитајући славу, позивајући на заједништво, љубав.
Девет породица прихватило се кумовања својој цркви.
Заједничка трпеза љубави уприличена је у порти светога храма.
Литургијском сабрању присуствовали су представници грађанских власти : Предраг Вуковић, покрајински посланик, Зоран Семеновић, председник општине Шид, Бранислав Шушница, председник општине Бачка Паланка и Бојан Радман председник Скупштине.
Све заједно, за трпезом љубави, поздравио је старешина храма отац Зоран Јагодић истичући “ да нас је данас истински сабрао Дух Свети, да је осећај припадности нас једних другима већи него икада и да зато успевамо у свему. Као такви можемо чинити све јер моћ црпимо од Христа који благосиља оне који га воле, који то животом сведоче.“ Прота је истакао да је посебно благодаран Богу јер је дошло време да су људи из власти људи из Цркве, што данашње сабрање показује.
Слава Богу за све!