ПРАЗНИК РОЂЕЊА СВЕТОГА ЈОВАНА У СЕЛУ ПЕТРОВЧИЋУ, СЛАВА ЈЕ ХРАМА БОГОСПАСАВАНОГА МЕСТА И ЖИТЕЉА.

МОЛИТВЕНО ЈЕ ПРОСЛАВЉЕНО 7. ЈУЛА.2016. ГОДИНЕ.

СВЕТОМ ЛИТУРГИЈОМ ПО БЛАГОСЛОВУ ЕПИСКОПА СРЕМСКОГА Г.Г. ВАСИЛИЈА,

НАЧАЛСТВОВАО ЈЕ АРХИЈЕРЕЈСКИ НАМЕСНИК СТАРОПАЗОВАЧКИ ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР  МИЛЕ ЈОКИЋ  УЗ САСЛУЖИВАЊЕ СУСЕДНИХ ПАРОХА :

ЈЕРЕЈА ПЕРИЦЕ ВЛАЈИНИЋА ИЗ ЈАКОВА, ЈЕРЕЈА СТРАХИЊЕ ГОЛИЈАНА ИЗ СУРЧИНА И ЈЕРОЂАКОНА МАРКА ИВАНОВИЋА САБРАТА МАНАСТИРА ФЕНЕК.

У ТОКУ СВЕТЕ ЛИТУРГИЈЕ ВЕРНИЦИМА СЕ ОБРАТИО О. СТРАХИЊА КОЈИ ЈЕ БЕСЕДИО О ЗНАЧАЈУ ПРАЗНИКА И РАДОСТИ СВАКОГ ЛИТУРГИЈСКОГ САБРАЊА У ОВОМ ХРАМУ ОД ЊЕГОВОГ ОСНИВАЊА ПА ДО ДАНАС  У КОМЕ СЕ ИЗВОДЕ ГРАЂЕВИНСКИ РАДОВИ.

НАКОН БЕСЕДЕ ВЕЛИКИ БРОЈ ВЕРНИКА УЗЕЛО ЈЕ УЧЕШЋА У ЗАЈЕДНИЧКОЈ ЧАШИ ПРИЧЕСТИВШИ СЕ ТЈЕЛОМ И КРВИ ГОСПОДЊОМ.

НА КРАЈУ ЛИТУРГИЈЕ ОБАВЉЕНА ЈЕ СВЕЧАНА ЛИТИЈА У КОЈОЈ СУ ОСВЕШТАНИ ОБНОВЉЕНИ ИЗОБРАЖЕНИ ЛИКОВИ СВЕТОГА ЈОВАНА, СВЕТОГА НИКОЛЕ И СВЕТОГА ГЕОРГИЈА КОЈИ СЕ НАЛАЗЕ ИЗНАД УЛАЗНИХ ВРАТА ХРАМА, А ДАР СУ МЕШТАНА НАШЕГА СЕЛА.

ИЗВРШЕН ЈЕ И ОБРЕД БЛАГОСИЉАЊА И РЕЗАЊА СЛАВСКОГ КОЛАЧА И КОЉИВА КОЈИ СУ ОВЕ ГОДИНЕ СА ЉУБАВЉУ ПРИНЕЛИ ГОСПОДУ И СВЕТОМ ЈОВАНУ КУМОВИ ХРАМОВНЕ СЛАВЕ, А ЗА ЗДРАВЉЕ ,НАПРЕДАК И СПАСЕЊЕ ЧИТАВОГ СЕЛА И РОДА НАШЕГ СРПСКОГ ПРАВОСЛАВНОГ.

НЕПОСРЕДНО ПОСЛЕ МОЛИТВЕНИХ СВЕЧАНОСТИ ДЕЦА ИЗ О.Ш. „ДУШАН ВУКАСОВИЋ-ДИОГЕН“  У НАРОДНИМ НОШЊАМА ИЗВЕЛИ СУ СПЛЕТ ИГАРА И ПЕСАМА ИЗ СРЕМА НА РАДОСТ СВИХ ПРИСУТНИХ, А ЗАТИМ ЗА СВЕ ГОСТЕ И ВЕРНИКЕ ПРИРЕЂЕНА ЈЕ И ТРПЕЗА ЉУБАВИ.

ТЕКСТ НАПИСАО:

МИЛИЈАН ЛУКИЋ СТУДЕНТ ПБФ