У  уторак 27. 11. на Божићне покладе

одржано је још једно предавање у петроварадинском саборном храму св. Петке.
Предавање се  састојало из два дела. У првом је приказан двадесет минутни филм о светогорским светињама. Овај ауторски филм предавача Горана Вукчевића, на најлепши начин нам је пренео атмосферу и дух Свете Горе кроз векове и кадрове.
У наставку нам је аутор причао о свом духовном животу и узрастању, путу ка Богу и цркви. Какав је утицај  на то имала Света Гора и манастир Хиландар.
Слушаоци којих је било у великом броју могли су да чују причу о невидљивом Божијем  прсту који жели и чека да му се човек обрати и препусти све своје бриге и живот свој.
Испричана је између осталих и чудесна прича о начину како је Каково постало метох манастира Хиландара.
Између свих прича провукла се нит, мисао, можемо рећи слободно и као закључак,  да је чудо саставни и свакодневни део живота на Светој Гори.
На овај начин у пуној цркви људи су се припремили за божићни пост
 и сусрет са чудом оваплоћења
Сина Божијег- рађање Богомладенца.
протојереј мр Коста Ковјанић