Поводом Дана општине Сремски Карловци  у понедељак 16. септембра 2019. године  је у згради Магистрата одржана Свечана седница Скупштине општине Сремски Карловци коју је водио председник Ненад Миленковић а потом је највише признање „Почасни грађанин Сремских Карловаца“ уручено Његовом Преосвештенству Епископу сремском г. Василију.

Ово је други пут у историји Карловаца да високи свештеник Српске Православне Цркве  добије овакво признање. Први пут се то догодило 1905.године када је почасним грађанином проглашен патријарх Георгије Бранковић.
Захвалнице за постигнуте успехе у раду ове године додељено је карловачком Удружењу спортских риболоваца „Дунав“ док су повеље добили Гордана Ђурђевић Димић, др Драгана Лукић, Владимир Напрта, Бобан Џевердановић и Ненад Грујичић.