Дана 8. јула 2016. године Господње свете мошти Мајке Ангелине су дошле у Чортановце. Народ је био одушевљен, а много њих је било обучено у народне ношње, и деце и старијих. Акатист у храму Св. Николаја пред моштима је читао Његово Преосвештенство Г. Василије, а свештеници одређени за то су били протојереј-ставрофор Петар Јованчевић, протојереј-ставрофор Брацо Санчанин и протојереј Мирослав Дамњановић. Беседио је јереј Предраг Докић, а помазивао светим уљем јереј Симеон Жегарац.

Сутрадан, 9. јула 2016. године Господње, Свету Литургију у храму Св. Николаја служили су протојереј Момир Џамбић, протонамесник Радомир Клинцов и јереј Предраг Докић. Беседио је протојереј Момир Џомбић и у беседи нагласио да, ако имамо и сву веру и све учинимо по закону, а љубави немамо ништа смо – како је учио Апостол Павле.

вероучитељ Горан Груловић